Конспект заняття з художньо – естетичного розвитку (аплікація) для дітей старшого віку з порушенням зору «Квіти для найдорожчих»


Мета

1. освітня:

-Зацікавити дітей виконанням оригінальної аплікації в подарунок мами.

-Продовжувати знайомити дітейз об’ємною аплікацією.

— Вчити дітей роботі в новій техніці виконання аплікації- аплікація з шишечок туї.

-Вчити створювати композицію, використовуючи всю площу аркуша, гармонійно розміщувати деталі аплікації.

— Продовжувати вчити поєднувати різні прийоми виконання аплікації для створення красивої, гармонійної композиції, застосовуючи отримані раніше знання

— Закріплювати теплі і холодні кольори. Показати декоративність композиції через контраст кольорів (теплі і холодні, темні і світлі).

— Вправляти в наклеюванні декоративного паперу та природного матеріалу.

— Стимулювати дітей до творчого вибору елементів орнаменту.

— Вчити проявляти ініціативу під час малювання.

— Закріплювати вміння до мальовувати деталі фарбами.

 2. розвиваюча

— Розвивати

— окомір,

— зорове сприймання та увагу,

— гостроту зору,

— центральну фіксацію погляду,

— творчу уяву, фантазію,

— логічне та образне мислення,

— творчі здібності дітей під час виконання образотворчої роботи.

 3. виховна

— Виховувати добрі почуття, справедливість, моральні якості.

— любов до природи,

— вміння милуватися красотою квітів

— створити емоційний настрій,

— інтерес і бажання займатися флористикою,

— виховувати акуратність в роботі та вміння доводити роботу до кінця

 Попередня робота

— заготівля матеріалу (жіночі шишечки (мегастробіли) туї західної) під час екскурсій в природу,

— знайомство з виробами з природного матеріалу, його властивостями через бесіди, дидактичні ігри: «Садівник» (з метою закріплення знання назв кольорів), «Коли що цвіте?», «Щоде росте?», Будиночок для фарб» (з метою розвитку і сприйняття кольору і отримання гармонійного кольороспіввідношення )

— перегляд слайдів з роботами , в техніці аплікації виконаними дітьми інших груп для підтримки інтересу у дітей до цього виду творчості;

— розгляд ілюстрацій і фотографій з різними видами квітів бузку; звернути увагу на відтінки бузку;

— показати дітям ескіз бузку майбутньої роботи,

— запропонувати вибрати для своєї роботи папір потрібних кольорів і відтінків;

— у вечірній час вихователь спільно з дітьми виконує свою листівку — зразок.

— Вивчили вірші для мами

 Матеріали та обладнання.

Клей, пензлі, фарба, жіночі шишечки (мегастробіли) туї західної, кольоровий папір, клейонка, музичний твір П.Чайковського «Фея бузку», «Вальс квітів», штучні квіти.

 Хід заняття:

Вступна частина

Педагог: Сьогодні у нас незвичайнезаняття. Наближається свято.

Що за свято? 8 Березня.

8 Березня – цеособливий день, коли всі жінки та дівчатка забувають про свої турботи і насолоджуються знаками уваги. Вони особливо гарні, веселі, ошатні

Дитина Восьме березня — це свято!

Що ж мені приготувати

Для коханої матусі,

Для сестрички та бабусі?

А ви вже придумали, що дарувати своїм мамам, бабусям, сестрам?….(відповіді дітей ).

Давайте подаруємо їм листівки . Гадаю, що їм буде дуже приємно. Але перш ніжрозпочати роботу я вам розповім про листівки.

Про листівки.

Поштова картка, як називали її раніше, відкритий лист, займає нині скромніше місце, ніж минулого століття, коли телефон і електронна пошта не здобули таку широку популярність.Вже стало традицієюдарувати близьким і рідним людям листівки, особливо, якщо вони далеко… Це дуже простий спосіб об’єднати родину, зберегти теплі почуття.

Подвійно приємно, якщо листівка зроблено власноручно. Саморобний подарунок унікальний, він зберігає тепло рук того, хто зробив. Особливо люблять вигадувати й майструвати діти, речі, виконані дитячими руками, несуть щирий заряд, наповнені енергією, теплотою.

Дитина МАМИНЕ СВЯТО (І. Кульська)

Мамине свято

Я зустрічаю.

Я для матусі

Віршик вивчаю.

Я подарунок

Матусі роблю.

Я свою маму

Дуже люблю!

 Показ зразка

Подивіться на цілистівки. Що зображено на них?

 Аналіз зразка:

— З якого матеріалу виконані листя букета? (з гофрованого паперу) квіти? (з шишочок)

-З якиго дерева збирали шишечки?

— Якого кольору?

-Що з ними зробили? (пофарбували та просушили).

— Чим вони відрізняються?

— Яку з них можна назвати холодною, а яку-теплою? Чому?

— Які ви знаєте холодні кольори?

Цю композицію можна назвати зимовою, так як білий бузок на синьому тлі здається холодним. Можна придумати назву цьому букету– (варіанти відповіді дітей).

— Які ви знаєте теплі кольори?

— Який колір може бути і теплим і холодним? (Якщо він близько до жовтого, то здається теплим, до синього — холодним.)

Щоб наші очі не втомлювались зробимо гімнастику для них.

Експеримент.

Продемонструвати, що зелений колір може бути як холодним, так і теплим, залежновід того, на якому тлі він знаходиться (показати на листочку).

Зараз кожен подумає, яку композицію виконуватиме, і візьме папір потрібного кольору. Подивіться, як краще розташувати елементи в прямокутнику. У центрі може бути велика квітка, а по краях — листочки. Можна зробити декілька квіток. Спочатку спробуйте викласти композицію на папері, запам’ятайте, як вони будуть розташовані. Так як робота кропітка, виконуйте її акуратно.

Давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастика «Квіти»

Нашініжні квіти

Розпускають пелюстки. (Плавно розкриваютьпальці)

Вітер трохидихає, (помахує руками перед собою)

Пелюстки колише.

Наші ніжні квіти

закривають пелюстки (Щільно закривають пальці)

Головою качають,

тихо засипають(Плавно опускають їх на стіл)

Відпочили. Але перш, ніж приступити до роботи, давайте скажемо такі слова:«Сяду прямо, не зігнуся, за роботу я візьмуся».

-Ось тепер можна приступити до роботи.

 Самостійна робота дітей.

Під звучання музичного творуП.Чайковського «Фея бузку»

У процесі діяльностідітей педагог заохочує самостійність, акуратність, творчість. Тим дітям, у яких виникають труднощі у роботі, педагог надає допомогу

Щоб домалювати гілочку треба зачекати,  поки підсихають квіти. Ми з вами відпочинемо і пограємо.

Рухлива гра «Ми збираємо букет».

(На килимку розкидані квіти ) Поки звучить П. Чайковського «Вальс квітів» діти рухаються по групі в різних напрямках, як тільки музика закінчилася — діти повинні взяти одну квіточку.

Кому не вистачило — виходить з гри. (Гра повторюється 3 рази).

 Аналіз робіт.

Коли діти закінчать роботу, пропоную розділити композиції на зимові та літні.

Діти дають назву своєї композиції, кажуть які холодні або теплі кольори присутні в них.

 Автор: Попова Людмила Йосипівна,

вчитель-дефектолог комунального спеціального дошкільного навчального закладу № 83

міста Кривого Рогу, Дніпропетровської області

Внимание!
План проведения конкурсов 
для педагогов и детей на 2014 год
  читайте здесь
