Світ очима дітей: бізіборд

Дитина живе реальним життям, що ґрунтується на свідомому ставленні до живої природи, вміння поважати та вміння спілкуватися з природою. В процесі проведення нескладних дослідів діти дошкільного віку перетворюються в допитливих випробувачів.  Маленьким діткам все цікаво. Їм потрібно все помацати , облизнути, засунути до рота, покрутити. Так діти пізнають навколишній світ. Тому було вирішено створити в групі новий розвивальний бізіборд природничого характеру.
Бізіборд (від англійського busy – зайнята, і board — дошка) – це розвиваюча дошка або дошка для занять. Це дуже цікава і корисна іграшка, яку придумала відомий педагог Марія Монтессорі. Дитина  в першу чергу задовольняє свою цікавість, а потім вже розвиває дрібну моторику рук.

Чим корисний бізіборд?

1. Можна торкатися того, що в реальному житті не дозволяють дорослі (наприклад: розетку).

2. Розвиває дрібну моторику пальців рук  (наприклад: за допомогою прищепок розвісимо одяг).

3. Розвивається мислення (відчуття стимулюють роботу мозку: систематизують, запам’ятовують).

4. Розвивається логіка: (наприклад підібрати ключик до замка, відкрити його, свій механізм закриття).

5. Розвиток творчих здібностей.

Дитина сама може вибирати, з якою частиною дошки сьогодні буде грати. На ній вона вчиться вирішувати проблеми самостійно.

Дошку розмістили на стінці в природничому осередку.  З дітками можемо відтворити пору року за допомогою кнопок на дереві (зима-сніжинки, весна квітуче дерево, влітку – зелене листячко, а восени зірвемо фрукти з дерева)

Позначимо, яка сьогодні погода за допомогою магнітів (сонячна, похмура, позначимо дощик, застібка може показати блискавку).

Можемо пофантазувати хто заховався за дверми? Але спершу підібрати ключ та відімкнути двері. Ця робота формує у дитини механізми сенсорно-моторного сприйняття.

За допомогою бізіборда дитина може довгий час вивчати той чи інший пристрій, а це формує у неї посидючість.

Автор: Кучеренко Наталя Григорівна, вихователь, «Дошкільний навчальний заклад (ясла-сад) №203», м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Україна. 

Статья размещена в авторской редакции

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2018 год

План конкурсов 
для детей на 2018 год

Как разместить статью на сайте 
и получить сертификат к аттестации?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *