Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки»

Коррекционная работа

Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки»Мета:

  • систематизувати уявлення дітей про пору року – осінь, про послідовність змін у природі восени;
  • вчити повязувати народну мудрість із характерними ознаками осені;
  • продовжувати вчити дітей складати колективну композицію з індивідуальних робіт, виконаних із використанням різнокольорової тирси, природного матеріалу;
  • формувати вміння орієнтуватися в кольорах, орієнтуватись у видах матеріалів, їхніх особливостях під час добору для аплікаційної роботи; розвивати дрібну мускулатуру руки, зв’язне мовлення, логічне мислення, зорову пам’ять, творчий потенціал кожної дитини;
  • спонукати дітей до доброти, до бажання прийти на допомогу товаришеві;
  • виховувати любов до природи, бажання відтворювати свої фантазії на папері.

Словник: сіє, віє, туманіє, барвиста, затяжний, дрібний дощик, тирса, пінопласт.

Попередня робота: підбір віршового матеріалу, дидактичних ігор, збір матеріалу для аплікації, підготовка основи для наклеювання.

Хід заняття

Вихователь: Діти, давайте з вами станемо в коло і дивлячись в очі привітаємо одне одного лагідною посмішкою, ще своїми долоньками. Ви відчуваєте тепло своїх друзів і передаєте їм своє тепло,яке у вашому серденьку. Малята, я бачу у вас гарний настрій. Я вважаю, що ваш настрій допоможе відгадати загадку від Юлі.

Сонце землю вже не зігріває

Із дерев вже жовте листя опадає

Часто дощик ллється, птахи відлітають

У садах збирають щедрі урожаї (Осінь)

Підійдемо до віконця і подивимося яка погода. Чому вона так часто змінюється. Навіть приказка є про осінню погоду, хто пам’ятає.

Діти: «У осінній час сім погод у нас: сіє, віє, шумить, туманіє, гуде, мете і зверху йде».

Вихователь: А що означають слова – сіє, віє, шумить, гуде, мете, зверху йде?

Вихователь: Осінь господарює скрізь, куди не глянеш. Прибрала золотом сади,парки,ліси, струшує додолу жовте листя. Діти, а як ви гадаєте, з чого починається осінь?

Діти: холоднішає на дворі, сонце не так яскраво світить, жовкне листя,в’януть квіти.

Вихователь: а як змінюється тривалість дня?

Діти: Дні стають коротшими,а ночі довшими,сонце так високо не піднімається,як влітку.

Вихователь: Коли на дворі стає холодно, то що відбувається?

Діти: Вянуть квіти,жовтіє та опадає листя,ховаються комахи.

А що відбувається ,коли ховаються комахи?

Діти: птахи відлітають у теплі краї.

Вихователь: – Чи змінюється життя тварин?

Діти: Так. Одні тварини готують собі житло до зими,другі впадають в сплячку, треті –запасають на зиму їжу,четверті-змінюють колір свого хутра.

Вихователь: Діти, сьогодні я вас запрошую до осіннього лісу. Він знаходиться далеко. Вирушим у подорож потягом. Перш ніж рушити, давайте пригадаємо, як треба поводити себе в лісі.

Діти: Не можна розоряти гнізда,ламати гілля,їсти незнайомі гриби, ягоди, не шуміти, далеко не відходити одне від одного, не розпалювати багаття.

Вихователь: Ну що. Готові.

Діти: Колеса жваво стукотять

Тук-тук-тук

Везуть,везуть,везуть малят

Тук-тук-тук

Куди.куди везуть куди

Туди де ліс, щей не сподіванки.

Нас друзі чекають, пригода та гра

Займайте скоріш місця дітвора.(звучить запис стук коліс)

Вихователь: Осінь чарівниця,осінь трудівниця про всіх піклується, усіх щедрими дарами пригощає. Народ придумав багато прислів’їв про осінь,про працю. Ми їх учили, отож пригадаємо їх.

Діти: «Осінь рік годує»

«Весна дерева одягає, а осінь роздягає»

«Хто дбає той має»

«Хочеш їсти калачі не сиди на печі»

«Весна дарує квіти,а осінь плоди»

Чистомовка

Ат-ат-ат – на дворі листопад

Ять-ять-ять то листочки шелестять

Р а-ра-ра- золота прийшла пора

Ми-ми-ми різнобарвні килими

Щі-щі-щі-золоті ідуть дощі

Вихователь: Ось ми і приїхали до лісу. Давайте послухаємо, які звуки в лісі(звучить запис).Погляньте навкруги, як гарно. А чи знаєте ви хто прикрасив наш ліс. Осінь.

Словесна гра «Добери ознаку»

(Осінь – багата, барвиста, золота,чарівна,золота і т.д.; дощ – холодний,затяжний,дрібний,

прямий, косий…;погода – похмура,ясна, сонячна, вітряна, осіння,холодна..)

Вихователь: Чому ми осінь називаємо щедрою.(великі урожаї овочів, фруктів,ягід)

Вірш «Щедра осінь»

«Прийшла осінь щедра,мила дітям на потіху

Груші всі позолотила у годину тиху

Ще червону фарбу мала осінь- мальовничка,

Яблучка намалювала на обидва личка.

І на сливи позирала, знала що робити

Усі сливи завивала в сині оксамити

І куди ми не ходили у годину тиху

Весь садочок прикрасила дітям на потіху.»

Вихователь: Тихо осінь ходить гаєм,усі дерева роздягає і тополі…(діти,які мають картки із зображенням дерев,продовжуют розповідь)

Діти: і дуб,і берези,і горобину…

Вихователь: Зеленими залишаються лише… (Ялинки, сосни)

-Погляньте навкруги, яке чудове листя у нашому лісі. Якого воно кольору. Давйте походимо по листячку, як воно шурчить.(ш-ш-ш)

Знайдіть і покажіть листочки з горобини, берези, клена, дуба.

Які це листочки.(березові, кленоаі,дубові)

-А що це за купа листя.(знайшли гриби в корзині,у другій корзині підпиляна гілка і тирса)

Для чого воно тут заховано.

Звучить запис грому, дощу. Діти ховаються під парасольку. Згадали правила під час грози.

Чуються звуки плачу. Заходить зайчик і плаче, зробив картину,а пустився сильний дощ і все мені зіпсував.

-З чого ти її робив.

-З різного матеріалу(показує сухе листя,спічки, пінопласт) а тирси в мене не має.

-Ми в лісі знайшли корзину,а в ній тирса. Діти принесіть її.

— От несподіванка, осінь розфарбувала її в різні кольори.

Вихователь: а чому ж все таки осінь називають чарівницею?

Вірш «Осінь чарівниця»

 Нині осінь нас чарує

Неповторна, чарівна.

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Виглядає так казково

Восени і парк і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край»

                        Богдан Чалий

Вихователь: Не плач, зайчику, ми допоможемо відновити тобі картину.

Отож швиденько до роботи,щоб заспокоїти зайчика. А ти зайчик посидь з нами і подивись, як дітки вміють працювати, із біди друзів виручати.

Приготуємо наші пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастика:     «Діти по лісі ходили

                                       І не їли і не пили

                                       Тільки так робили: відпочивали,танцювали,

                                       листочки збирали,у букети складали,

                                       обнімалися, до роботи бралися.»

Вихователь: Діти,подивіться який у нас є матеріал для роботи.

(Різнокольорова тирса, сухе листя,пінопласт,сірники,ватняні кружечки)

Що можна з нього зробити?

Яку частину картини кожен з вас хотів би зробити?

Хто бажає виконати цю роботу?

Який колір будете використовувати?

Хто бажає виконати це завдання?

Який матеріал будете використовувати?

(Діти виконують аплікацію під музику)

Вихователь: Кожен з вас працює над невеличкою частинкою, та насправді, якщо зібрати все у цілу роботу,виходить , що кожен працює надважливою частиною і без неї картини не буде.

Поки роботи підсихають ми відпочинемо, пограємо.

Фізхвилинка.

Ген за полем жовкне ліс на видноколі

Озирніться: он сосна, сумно їй вона одна.

Листячко беріть під кленом

І біжіть усі до мене

Будем разом танцювати і листочками махати

Їх у кошик покладемо

І навчатися підемо.

Гра із зайчиком «Ми веселі діти»

Діти утворюють коло, зайчик в середині кола. Діти промовляють: «Ми веселі діти,любим бігати й гуляти, ану спробуй нас догнати. Раз-два-три лови!»

На слово «лови» діти присідають,а зайчик намагається доторкнутися рукою до тих , хто не встиг присісти.

Роботи підсохли, діти несуть роботи для наклеювання на полотно.

— Давайте помилуємося нашою роботою. Як вважаєте, ви впоралися із завданням? А ти. Зайчик, як вважаєш? Це відбулося завдяки вашому старанню і вмінню.

Яка пора року зображена на нашій картині? Давайте придумаємо назву нашій картині.

Зайчик вам дуже вдячний.

Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки»Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки» Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки» Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки» Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки» Конспект комплексного заняття з аплікації «Осінні несподіванки»

Автор: Климчук Алла Василівна, вихователь групи для дітей з затримкою психічного розвитку комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №176 комбінованого типу» Криворізької міської ради, місто Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська область, Україна. 

Статья размещена в авторской редакции

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2019 год

План конкурсов 
для детей на 2019 год

Как разместить статью на сайте 
и получить сертификат к аттестации?

Оцените статью
Добавить комментарий