Пам’ятка для батьків вихованців корекційних груп «Повірте в нас, допоможіть нам»

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (1)Для батьків, які борються
за свою дитину й перемагають
Виправляти будь які вади розвитку дитини завжди непросто.    Нині значно збільшилась їх кількість, ускладнених психологічними, невротичними нашаруваннями, дефіцитом уваги, гіперактивністю…

Які причини цього? Природа береже свої таємниці. Це можуть бути як  наслідки педагогічної недбалості батьків, так і спадковість, а найчастіше – вони пов’язані з різними ураженнями мозку дитини під час утробного розвитку, внаслідок патології пологів, травм.

Вади розвитку дитини у батьків породжують пригніченість, конфлікти, життя їм видається похмурим. Насправді ж не все так трагічно, творець заклав в організм дитини величезні компенсаторні можливості і механізми самовідновлення, які варто лише пробудити і підтримати. Головне – не прогаяти часу.

Для дітей, які мають вади психофізичного розвитку, в дошкільних закладах створені спеціалізовані корекційні групи.

Які ж переваги мають діти, які рішенням ПМПК направлені в спеціалізовані корекційні групи?

  • Менша наповнюваність груп (14-16 дітей).
  • З дітьми працюють вчитель-дефектолог,  вчитель-логопед,  практичний психолог,  два вихователя.
  • На кожну дитину складається індивідуальна корекційна програма, в якій визначаються напрямки роботи з конкретною дитиною.
  • Батьки не платять за харчування дітей.

Багатьох  батьків турбує питання: при оформленні дітей до школи, чи буде зроблений запис в медичній картці, що дитина відвідувала корекційну групу?

  • Такі відомості дошкільний заклад не надає. В медичній картці робиться запис лікарів про стан здоров’я дітей.

В який шкільний освітній заклад дитина буде направлена після завершення терміну перебування в корекційній групі?

  • Батьки самостійно обирають навчальний заклад. Дітям, які потребують більшої допомоги в опануванні певних знань пропонується клас інтенсивної педагогічної корекції. Але вибір завжди залишається за батьками!

Колектив дошкільного закладу  використовує всі можливості для задоволення особливих потреб наших вихованців. Підготовлена необхідна матеріальна база: кабінети корекційних педагогів, робочий та навчальний кабінети практичного психолога, музична та спортивна зали,  кімната безпеки життєдіяльності, екологічний музей. Всі кабінети та групи оснащені обладнанням і матеріалами необхідними для розвитку дитини.

Кожного дня вчителі-дефектологи проводять різні форми роботи  з дітьми:

підгрупові заняття

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (8) konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (9)

ндивідуальні заняття

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (10) konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (11)

На підгрупових  та індивідуальних корекційних заняттях педагоги вчать дітей засвоювати сенсорні еталони: геометричні фігури та тіла, основні кольори та їх відтінки, розвивають уявлення про ознаки предметів: висоту, довжину, ширину.

Крім того, діти  отримують знання про тваринний і рослинний світ, пори року, різ­ні явища природи, про родину, працю людей  та багато іншого.

Значна увага приділяється мовленню дитини: розвитку фонематичного слуху,  зв’язного мовлення, звуковимови.

Обираючи цікаву гру, діти з задоволенням  працюють у кабінетах самостійно.

Кожного дня відводиться час для розвитку моторних функцій дітей, особливо артикуляційної,  дрібної моторики, адже вченими всього світу доведено, що від  розвитку кінчиків пальців рук залежать не тільки розумові здібності дитини, а й розвиток її мовлення.

Робота над розвитком чуттєвого досвіду дитини — невід’ємна складова низки корекційного процесу.

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (18)

Розвиток навчальних умінь – завдання не із легких. Допомогти дітям опанувати елементи грамоти, читання, математики – одне з важливих завдань вчителя-дефектолога, оскільки є необхідною умовою успішної адаптації до шкільного життя.

Всі заняття з дітьми  педагог проводить  використовуючи ігри, ігрові вправи, цікаві завдання, чергуючи їх з фізхвилинками, хвилинками відпочинку.

Під час гри дитина навчається і розвивається і при цьому докладає для засвоєння знань значно менше вольових зусиль, зосередження уваги, адже ці процеси формуються поступово.

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (22)

Шановні батьки!

Переконавшись, що дитина в своєму розвитку відрізняється від однолітків,  важливо не розгубитися, не впасти у відчай та не робити хибних кроків, не намагатися швидко і рішуче долати відставання і досягати якогось ідеального зразка.

Кожна дитина: і здорова, і з вадами розвитку — неповторна!

Кожна має індивідуальні особливості, свій темп діяльності, свої труднощі і свої можливості досягнень.

Допомога дитині тривала і кропітка, і вимагає від дорослих терпіння і оптимізму.

Тож будьте уважними, вимогливими й терплячими до таких рідних, любих і близьких наших маленьких дітей!

konsultaciya-dlya-batkiv-vixovanciv-korekcijnix-grup-povirte-v-nas-dopomozhit-nam (1)

Автор: Дубич Марина Володимирівна, вчитель – дефектолог КК ДНЗ № 236 «Світанок» м. Кривий Ріг, Україна.

Статья размещена в авторской редакции

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *