«Працюємо протягом року». Презентація досвіду роботи дошкільного навчального закладу з питань організації ОБЖД

pracyuyemo-protyagom-roku-prezentaciya-dosvidu-roboti-doshkilnogo-navchalnogo-zakladu-z-pitan-organizacii-obzhdПитанням безпеки в навчальних закладах приділяють особливо велику увагу, і дошкільний заклад, досвід якого викладений в статті, не є виключенням. Матеріал презентації був представлений на міському семінарі, і стане в нагоді завідуючим та вихователям – методистам.
Слайд 1

Добрий день, шановні колеги. Питанням безпеки всі приділяють велику увагу, наш сад не є виключенням. Я хочу поділитися нашим досвідом

Слайд 2

Уся запланована нами робота проводиться за трьома напрямками:

 • Робота з педагогами (Робота з педагогами будується на вивченні нормативно-правових документів, локальних актів, наказів по установі, інструкцій з техніки безпеки, посадових інструкцій та забезпеченні контролю за виконанням цих інструкцій,методичні рекомендації);
 • Робота з батьками  (Робота з батьками носить профілактичну спрямованість і може здійснюватися у вигляді консультацій, проектної діяльності відповідно до реалізації розділу програми з ОБЖ, наочна агітація);
 • Робота з дітьми (Робота з дітьми включає в себе формування у дітей уявлень про небезпечні та шкідливі фактори, надзвичайні ситуаціяї та виховання навичок адекватної поведінки в різних неординарних ситуаціях).

Слайд 3

При організації роботи з ОБЖД ми дотримуємось наступних принципів:

 • Принцип системності (робота з безпеки життєдіяльності проводиться систематично протягом року відповідно до віку і можливостей дітей)
 • Принцип інтеграції  (тему безпеки  варто інтегрувати з іншими, пропонувати дітям застосовувати свої знання правил безпеки у різних видах діяльності: образотворчій, театралізованій, ігровій, фізичній  трудовій)
 • Принцип взаємодій з сім’єю (безпека дитини – спільне завдання педагогів та батьків. Батьки повинні стати активними  учасниками формування  у дітей позитивного, безпечного досвіду життєдіяльності)
 • Принцип урахування умов проживання (від умов проживання залежить і розуміння дітей джерела небезпеки).

Слайд 4

Формування основ ОБЖД ми проводимо протягом року через:

 • Місячник, який підпорядкований одній темі «Увага! Діти на дорозі», проводиться 1 раз на рік – проходить як всеукраїнський конкурс – огляд.)  Його  головне завдання – не допустити дорожньо–транспортних пригод за участю дітей, а також навчити юних учасників руху правилам поведінки на дорозі.
 • Місячник безпеки. Мета «місячника» – поліпшення якості навчально-виховної роботи та удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників з питань захисту і дій в умовах НС.
 • Тиждень безпеки проводиться 2 рази на рік (квітень, червень) Мета: поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків.
 • 28 квітня —  Всесвітній день охорони праці. Мета — привертати увагу всієї світової громадськості до невирішених проблем охорони праці, а також просувати культуру праці в усі сфери діяльності людини.

Слайд 5

 • Заняття з ОБЖД проводяться 1 раз на тиждень (у нас в садку —  п’ятниця). Заняття проводяться у формі живої бесіди з використанням наочності. Діти розглядають і аналізують різні життєві ситуації, якщо можливо, програють їх у реальній обстановці;

Слайд 6

Аби досягти найкращих результатів, ми здійснюємо формування у дітей основ безпечної поведінки повсякденно. Через міні – заняття, дидактичні ігри, експерементування, бесіди, рухливі ігри, спостереження, розваги. «Хвилинки — безпеки» — це короткочасні вправи з безпеки (1-2 хвилини), яке проводиться педагогом безпосередньо перед тим, як діти підуть додому.

Слайд 7

При  організації роботи з ОБЖД ми опираємося на такі блоки:

І — Інструктивно – регламентуючий.

ІІ – Методичний.

ІІІ- Практичний.

ІY- Звітний.

З чого починається методичний блок? Зі складання плану заходів. Він включає в себе такі розділи.

Організаційна робота

— Видання наказу про проведення заходу;

— організація дінамічной (творчої групи);

— проведеня інструктажів по ОБЖД;

— виставки диактичної , художньої літератури;

— наочна агітація  для батьків.

Методична робота

— Розробка консультацій, рекомендацій;

-Оформлення куточків;

— Виставка наочних посібників з питань ОБЖД;

— Поповнення методичних матеріалів.

Робота з дітьми

Організувати:

— Інтегровані заняття;

— Бесіди;

— Сюжетно – рольові ігри;

— Режисерські ігри;

— Вікторини, конкурси;

— Театралізовані вистави;

— Екскурсії, прогулянки;

-Тренінги;

— Тематичні виставки;

Робота з батьками

-Оформлення стендів;

— Батьківські збори;

— Консультації;

— Пам’ятки, буклети.

Слайд 8

— Вже традиційно і місячники, й тижні  ми розпочинаємо з урочистого відкриття. Ми проводимо відкриті заняття, вікторини, КВК.

Слайд 9

Співробітники ДАЇ, МЧС надають методичну і практичну допомогу. Дітям це дуже подобається.

Ми влаштовуємо фотовиставки, тематичні конкурси, театралізовані вистави.

Також вихованцями старшої групи організована агітбригада, мета якої донести малюкам розуміння того що треба дотримуватися певних правил, щоб не потрапити в біду.

Слайд 10

Також проводимо тренінги,  для відпрацьовування вмінь дітей. Велику увагу приділяємо роботі з батьками.

Слайд 11

Над цією проблемою ми працюємо на протязі багатьох років і як результат – узагальнення досвіду «Управлінський дайджест «Організація місячника  «Увага! Діти на дорозі» в 2010 р., автором якого є Сичик Наталія Миколаївна. В рамках засідання асоціації з питань безпеки нашими педагогами були показані відкриті заняття.

Також  педагоги розробили проекти, які реалізувались як на протязі місячника, так і протягом Тижнів безпеки.

Слайд 12

З батьками проводяться батьківські збори, розробленні консультації, пам’ятки, брощюри.

Слайд 13

І тому наші батьки не байдужі – вони є активними учасниками всіх заходів які відбуваються в садку. І як результат — збірник «Безпека дитини в малюнках і віршах», група «батьківська ініціатива» провела акцію «Лозунги про правила дорожнього руху», всі звіти про проведення і місячника і тижня ми викладаємо на сайті ДНЗ.

 Скачать презентацию

Автор: Сичик Наталія Миколаївна, завідуюча ДНЗ №11 м. Краматорська, Донецька область, Україна.

Статья размещена в авторской редакции

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *