«Тиждень знань безпеки життєдіяльності» в дошкільному навчальному закладі

Стрімкі темпи розвитку нашого суспільства висувають вимоги принципово нової стратегії виховання, нових підходів до розвитку дитини. Реалізацію цих вимог передбачає Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, який спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.
Зважаючи на те, що з кожним роком збільшується кількість травмованих дітей в наслідок несформованих навичок користування предметами, речами, поведінки з незнайомими людьми, у природному довкіллі та в різних ситуаціях, постала потреба в систематичній роботі з дошкільниками, аби виробити в їхній свідомості стереотипи щодо безпеки в життєвому середовищі. Саме з цією метою було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності в КДНЗ №254 «Теремок».

Тиждень знань безпеки життєдіяльності дітей в комунальному дошкільному навчальному закладі №254 «Теремок» проходив в травні 2014 року. Тиждень урочисто відкрила завідуюча Бугайова О.О., де вказала на методичні поради з основ безпеки життєдіяльності дітей під час проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» .

Всі заплановані заходи були проведені вчасно, згідно з планом тижня. Участь у тижні взяли вихователі та вихованці всіх вікових груп дитячого садка. В групах вихователі склали план проведення «Тижня безпеки життєдіяльності», проводили роботу згідно складених планів, це практичні заняття «Небезпечні іграшки», «Міцне здоров’я», сюжетно-рольові ігри «Я — сам вдома», «Тривога». В закладі оформлена виставка з дитячої літератури «Наш номер 101». З батьками дошкільнят проведені бесіди на тему: «Приклад дорослих – запорука безпеки дітей».

З 12 по 16 травня вихователі дитячого садочка проводили індивідуальні консультації з батьками щодо протипожежної безпеки, правил вуличного руху «Будьте уважні і обережні», «Дитина та інші люди», бесіди: «Про безпеку життєдіяльності дітей та роль батьків у попередженні небажаних дій як удома, так і на вулиці», «Природні фактори загартування дітей». На заняттях пройшли бесіди та ігри на теми: «Якщо ти залишився вдома один», «Будь обережним з вогнем», «Обережно, вулиця».

Протягом тижня вихователем старшої групи Козіною Л.П. було проведено дидактичну гру «Буває – не буває»,

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 1музичним керівником Платоновою О.В. і вихователем Рябошапко Г.Ф. підготовлено та показано драматизацію казок «Умій почекати», «Лисичка-сестричка та вовк-панібрат»,

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 2вихователями Саміляк О.В., Чорною Я.П., Лукашовою О.С. і музичним керівником Платоновою О.В. з участю вихованців старшої групи було підготовлено і проведено театралізовану розвагу перегляд (драматизація казок «Котик і півник», «Вовк і семеро козенят») для молодших та середніх груп.

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 4 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi3Також на цьому тижні пройшла спортивна розвага «Ми веселі, сміливі, здорові», де прийняли участь вихователі та дітлахи всіх вікових груп.

 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 5 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 7 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi6Мета: учити дітей бігати, метати в ціль; звертати увагу на самопочуття, внутрішнє відчуття. Розвивати бажання самовдосконалюватися. Виховувати уміння поводитись під час масових заходів.

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 8 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 9Вихователями Євстаф’євою Н.С. і Соловей Ж.В. проведено бесіду з дітьми «Що таке здоров’я», метою було: дати можливість дітям зрозуміти, що здоров’я — це одна з головних цінностей життя. Формувати в них бажання бути здоровими, бадьорими, енергійними. Учити викликати швидку допомогу, не вживати ліків без дозволу батьків. Сюжетно-рольова гра «Лікарня», де вихователі мали за мету учити дітей надання правил першої медичної допомоги, поведінки у лікарні. Розвивати зосередженість. Виховувати правила культурної поведінки, розуміння необхідності лікування.

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 10 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 11Також на протязі тижня для вихованців молодших груп вихователями Саміляк О.В., Ярошевич О.Л., Євстаф’євою Н.С., Соловей Ж.В. було проведено тематичні заняття: «Дружимо з водою», «Про чисту і брудну воду», «Правила вуличного руху»

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 12 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 13 Вихователем Козіною Л.П. з дітьми старших груп було проведено комплексне інтегроване заняття на тему «На дорозі, в місті, вдома – все безпечно і знайомо». На комплексному занятті діти в ігровій формі вивчали дорожні знаки, разом гасили «Кицін дім», рятуючи потерпілих героїв казки, приймали активну участь в спортивних естафетах з елементами бігу, стрибків, кидання м’яча, що, в свою чергу, сприяло розвитку інтересу дітей до активної рухливої діяльності, формуванню потреби в систематичних заняттях фізичними вправами. Малюки ділились знаннями про поняття «Пожежа», правила поведінки під час пожежі, викликали пожежну службу за телефоном «101». Діти закріпили знання про основні правила безпечної поведінки на вулиці, вдома, коли є батьки і коли їх немає.

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 14 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 15 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 16 Вихователями груп було підготовлено виставку тематичних інформаційних матеріалів для батьків щодо організації безпечної життєдіяльності дітей.

tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 17 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 18 tizhden-znan-bezpeki-zhittyediyalnosti-v-doshkilnomu-navchalnomu-zakladi 19 Отже, проведення тижня знань безпеки життєдіяльності дітей в КДНЗ №254 «Теремок» сприяло формуванню фізичних здібностей вихованців, гармонії тіла і душі; вихованню потреби у регулярних заняттях фізичною культурою і дотримання режиму дня, у прагненні до оволодіння санітарно-гігієнічними знаннями навичками.

Автор: Євстаф’єва Наталя Сергіївна,

вихователь-методист  КДНЗ №254 «Теремок»

 м. Донецьк, Донецька область, Україна

 Стаття розміщена в авторській редакції

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *