«Здорове харчування». Практичний матеріал інтегрованої роботи з економічного виховання дітей дошкільного віку (здоров’я та економіка)

Здоровя — це цінність, причому єдина, заради якої справді слід не лише не шкодувати часу, сил, праці і всіляких благ, але й треба пожертвувати заради нього часткою самого життя, яке без здоров’я стає нестерпним і принизливим.

Мішель де Монтень
Безперечно є істина, що нічого нема дорожчого за життя і здоров’я людини. Саме людське життя слугує передумовою й основою усіх інших цінностей.

Суспільство, яке прагне жити в гармонії з навколишнім світом, має не лише декларувати, а й безпосередньо формувати систему істинних цінностей у кожного громадянина. Категорія здоров’я набула особливої актуальності в наш час, трансформувавшись у глобальну проблему існування цивілізації в окресленому часопросторі.

Батьків і педагогів сьогодні надзвичайно хвилює питання, як допомогти малюкам бути здоровими, сильними, витривалими, адже на жаль, рівень дитячої захворюваності в нашій країні дедалі зростає. Для того щоб досягти бажаного результату, потрібні глибокі знання і реальні дії, щоденна кропітка робота в цьому напрямі батьків, педагогів і самих дітей.

Головне завдання полягає в тому, щоб сформувати в маленьких українців свідоме ставлення до власного здоров’я, привчити їх дбати про себе та близьких. З огляду на це, надання дітям системи знань про здоров’я, здорове харчування , здоровий спосіб життя — спільна турбота дорослих. Бо здоров’я – це поняття економічне. Чому? Тому що здорова людина — добрий робітник, ініціативний член колективу, генератор цікавих ідей, активний член суспільства. До того ж, бути здоровим дешевше, чим хворим. Здорова людина життєрадісна та енергійна, а це набагато приємніше.

Ще з раннього віку діти мимоволі оволодівають певним обсягом знань про здоров’я. Їм цікаво все: що їстимуть на сніданок, як про це найпершим довідується носик, який відчув запах з кухні. До речі, а для чого треба їсти? Що треба їсти, щоб бути сильною та здоровою людиною. Отже, їсти треба добре. З апетитом і обов’язково подякувати тому. Хто приготував їжу, бо гарні слова – це теж здоров’я.

Мета даного практичного посібника — допомогти вихователям, батькам познайомити дітей з важливими поняттями: здорове харчування, важливість вживання натуральних вітамінів, дбайливе ставлення до хліба — найбільшої цінності, важливості людей різних професій, які допомагають бути здоровими. Посібник містить конспекти інтегрованої роботи для дітей різних вікових груп, художньо-літературний матеріал: вірші, загадки, прислів’я за темою. У посібнику пропонуються різні види дитячої діяльності і форми її організації, у ході якої вони отримують інформацію про власний організм, потреби людини щодо ведення здорового способу життя.

Поданий матеріал буде корисним працівникам дошкільних закладів та батькам дітей дошкільного віку.

Читати далі

Автор:  Овсянникова Маргарита Вікторівна,

вихователь-методист  вищої  категорії

ДНЗ  № 8  « Малиш»  м.   Шахтарськ, Україна

Стаття розміщенна в авторській редакції

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *