Розвага для дітей старшого дошкільного віку «Я хлопчик, а я дівчинка»

rozvaga-dlya-ditej-starshogo-doshkilnogo-viku-ya-xlopchik-a-ya-divchinkaПопередня робота:

  • Розгляд  картин з хлопчиками та дівчатами.

Ціль: формувати уяву  про схожість і відмінності хлопчиків и дівчат.
Задачи:

Навчальна:

  • Учити дітей узгоджувати свої дії з діями партнера при виконанні роботи  парою.
  • Закріпити й впорядкувати послідовність возрастного та статевого розвитку людини.
  • Сприяти розвитку вмінь в ігровому завданні підбирати предмети, задовольняючі потреби дітей в залежності від їх статі; по набору предметів робити висновки.
  • Розрізняти по тембру голосу виконавця, що виконує пісню.

Розвиваюча:

  • Розвивати основи соціальної  взаємодії між хлопчиками та дівчатками.

Виховна:

  • Виховувати культуру дружніх стосунків в дитячому колективі, толерантне ставлення до захоплень та розуміння рівних прав  хлопчиків та дівчат.

Матеріали та обладнання:

Мольберти, фланелеграф, картки-схеми статерольової поведінки, предметні та розрізні картинки, картинки послідовності вікового та статевого розвитку людини, м’яч, пов’язки на очі, медалі, таці, прищіпки.

Хід сумістной діятельності:

— Дорогі малята, я дуже рада бачити вас, ви такі нарядні, красиві і звичайно ж дуже веселі і кмітливі. Ставайте в коло. Будемо передавати м’ячик один одному й називати своє ім’я та хто ви — мальчик чи дівчинка. Мене звуть …

Гра «Знайомство»

(музика за вибором музичного керівника)

— Ну, ось і познайомились поближче. Малята, подивіться  уважно один на одного і  відповідайте на питання  “Чим же відрізняється дівчинка від хлопчика?” (одяг, зачіска…) Молодці, правильно!

— Я знаю, всі дівчата і  хлопці  люблять казки, тому що в них відбуваються  різні дива. Я також  знаю вашу мрію: хоч би на мить  та опинитися у казці. Скажу вам по секрету – цього бажають навіть дорослі. І сьогодні я вам пропоную вирушити в казку, але до того, як почати мандрівку,  я розкажу вам одну цікаву історію. Давайте присядемо на килимок.

Звучить казкова музика.

Мультимедіа.

— Багато-багато років тому  жили лицарі й прекрасні дами. Лицарі носили доспіхи та  сражалися за прекрасних дам, а дами були дуже виховані та благородні. У тій країні навкруги царили мир, згода, взаєморозуміння й любов. Хлопчики були сміливі й спритні,а дівчата добрі та дбайливі. Вони жили дружно й весело і ніколи не сварились.

Але одного разу пролетав над цією страною злий чарівник. Побачив він  дружних, веселих та щасливих малят і закипіла в ньому злість. Як же так, обурився він, – любовь, навкруги красота, мир. И задумал він свое зле діло. Він викрав всіх дівчат та хлопчиків і поселив хлопчиків окремо, дівчат  — окремо, а між ними збудував високу-високу кам’яну стіну. Так з’явилась країна Дівчат та країна Хлопчиків. Йшли роки і діти забули, що колись вони дружили і жили щасливо. Їм було дуже тяжко, бо дівчаткам ніхто не допомагав носити важкі речі, не захищав від диких тварин, а про хлопців ніхто не турбувався, ніхто не вчив їх гарним манерам. Так і живут вони багато-багато років.

Але, виявляється, є один таємний засіб  проти чарівництва, який може зруйнувати стіну, і тоді хлопчики та дівчата поєднаються і знову будуть дружити. Для цього діти з дитячого садку повині перетворитися в рятівників та виконати декілька  завдань. З кожним виконанням завдання стіна буде поступово руйнуватися, поки зовсім не зруйнується.

— Ви хотіли б допомогти цим хлопчикам та дівчатам?

— Тоді вставайте в коло, закрийте очі, поверніться на місці та промовляйте «Покружляй, повернися, в рятівника перетворися».

— Відкривайте очі. Ось ми й на місці. Зараз нам потрібно розділитися на пари. Для цього я роздам вам частки листівок, а ви повині зібрати цілу, знайти собі пару. Подивіться уважно на картинки.

Гра «Знайди пару»

(розрізні картинки)

Ну, ось половинки з’єднались і з’явились пари. Швидше ставайте один за одним і рушаймо!

Пісня з мультфільма «Паровоз-букашка» (музика А.Єрмолов, слова А.Морозов)

— А зараз прийшла черга наступним випробуванням.

Хлопчикам необхідно провести свою партнершу від одного стульчика до другого, оминаючи  перепони, а складність у тому, що очі у дівчат будуть закрити пов’язкою. Вести дівчинку потрібно мовчки, обережно, не зачіпаючи предмети. Коли проведете дівчинку, хлопчик допомогає зняти їй пов’язку. Йдемо по черзі…

Гра «Взаємна довіра»

Вихователь задає питання:

  • Як ти відчувала себе когда була незрячою?
  • Чи вів  тебе твій поводирь обережно й упевнено?
  • А як ти відчував себе у ролі поводиря?

— Молодці, малята, справились, а все тому що наші хлопці справжні козаки.

Хлопці співають пісню «Ми маленькі козачата», музика М.Ведмедери

— Послухайте, здається перші камінці вже посипалися зі стіни.

— Ну, а зараз наступне завдання . Пройдіть, будь ласка, за столи і сядьте парами.

— Подивіться, на столах у вас стоять таці, а на них лежать схеми поведінки хлопчиків і дівчат. Уважно роздивіться та розкладіть на столі з боку дівчини — схеми поведінки для дівчат, а з боку хлопчика — схеми поведінки хлопчиків. (Робота в парах.)

— Допомогайте один одному. Ну, як получається?  Гарна робота.

— І ще камінці впали зі стіни.

— Ну що, подорож продовжується. Прийшов час наступному завданню.

— В мене є картинки, але вони переплутались. Допоможете розкласти їх правильно?

Вихователь викликає дівчинку.

Дидактична гра «Вікова послідовність»

(вихователь показуває картинки последовності возрастного й полового розвитку людини)

— Зараз ти  дівчина, а коли трохи підростеш, ким станеш? (жінка) А потім?..(бабуся) Дуже гарно!

Дівчата співають пісню «Українка маленька»

— Малята, ви так гарно  виконуєте задання, що камні продовжують падати, стіна руйнується.

— Ну, а нам потрібно рухатись далі. Попереду у нас складна дорога. Ставайте всі за мною. І в дорогу! Нас з вами чекають великі діла.

Рухливий тренінг (вправа з логоритміки)

— Ось і прийшли! Молодці!

— Подолавши такий важкий путь, ми справилися й камні знову посипалися зі стіни.

— А нас чекає наступне задання. Нам необхідно розподілитися на команди: команда дівчат і команда хлопчиків. Хлопчики у нас будівельники, а дівчатка домогосподарки.

— А задання таке. По одному з кошика потрібно діставати речі хлопчиків і дівчат. Не поспішайте, уважно, памятайте, від правильно виконаного задання  залежить, буде руйнуватися стіна чи ні.

Гра «Ми любим працювати»

— Малята, подивіться, чи правильно ми виконали завдання? Дівчатка гарно сервірували стіл до обіду, а хлопчики збудували будинок? Молодці! Камні зі стіни ще упали.

— Ну, ось всі задання виконані. Нам пора вертатися, а для цього закрийте очі, покружляйте  на місці та промовте «Покружися, повернися, в садочку опинися».

— Як же нам узнати чи вся стіна розвалилася, чи з’єдналися дівчата  і хлоп’ята в одну страну? (звучить сигнал про прихід смс-повідомлення)

— Ой, діти, здається це мій телефон. Так і є. Хвилиночку, смс повідомлення прийшло, цікаво, давайте прочитаємо  (читає смс).

— «Любі хлопчики і дівчата з дитячого садка «Росинка», велике вам спасибі. Ви допомогли зруйнувати стіну між нашими країнами і тепер ми живемо в одній країні під назвою «Дружба». Посилаємо вам посилку з медалями на згадку про нашу країну».

(Заходить поштар.Приносить посилку  з країни «Дружба».)

— Діти, погляньте, які красиві медалі. Вам они подобаються? (медалі виконані із солоного тіста чи з картону, із зображенням облич принців та принцесс). Ой, малята, а тут чогось не вистачає? (на медалях не намальовані посмішки) А чому? (дістаю листа)

— «Ми хотіли вам подарувати усміхнених чоловічків, але за довгі роки розлуки ми забули, як виглядає посмішка».

— А ви, діти, пам’ятаєте як виглядають посмішки? А давайте намалюємо їх на медалях. Дівчата малюють посмішки для хлопчиків, а хлопчики для дівчат. Сідайте за столи. Намалювали. А тепер подаруйте один одному медалі й веселу пісню про дружбу!

Діти співають пісню «Про дружбу» О. Янушкевич

Автор: Фадєєва Людмила Миколаївна, музичний керівник, Комунальний комбінований дошкільний навчальний заклад №176
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., Україна.

Статья размещена в авторской редакции

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2016 год

План конкурсов
для детей на 2016 год

Как разместить статью на сайте
и получить сертификат к аттестации?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *