Інтегроване заняття за методикою В.Воскобовича «Подорож із сніжинкою» (різновікова група для дітей середнього та молодшого віку)

Заняття по ВоскобовичуМета:

  • вчити дітей порівнювати групи предметів, розрізняти кількість предметів;
  • закріплювати поняття: «Один-багато», «Порівну»,  вміння рахувати в межах семи кількісною та порядковою лічбою, рахувати українською та англійською мовами, розрізняти кольори (7 кольорів веселки);
  • формувати вміння конструювати із геометричних фігур сніговичків  за допомогою гри «Ліхтарики», орієнтуватися на площині вгорі-внизу, справа-зліва, між,  у грі «Пелюстки»;
  • розвивати  логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння орієнтування на площині та в просторі, сенсорні, пізнавальні та конструктивні здібності, вміння порівнювати, забезпечити емоційний комфорт за допомогою музики, ігор та сюрпризних моментів;
  • виховувати  інтерес до занять, доброзичливість, почуття відповідальності, колективізму, вміння допомагати один  одному.

Матеріал:  фланелеграф з декораціями «Фіолетового лісу», магнітофон, аудіо записи, сніжинка,  іграшка ворон Карчик, ведмедик Мішек, кольорові гноми та кольорові будиночки,  гра «Ліхтарики», квадрати Воскобовича, коврики для викладання,  гра «Пелюстки».




Хід заняття

I.     Організаційний момент.

Психогімнастика:

Доброго ранку, доброго дня!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупають ніжки!

Працюють голівки і сяють усмішки!

Доброго ранку, Доброго дня!

Бажаєте ви! Бажаю вам я!

Другу руку простягнем,

Посмішку  усім пошлем

Добрий ранок, добрий день,

Нашу зустріч розпочнем!

II. Основна частина.

1.     Сюрпризний момент (аудіо-запис «Звук метелиці»)

― Діти, послухайте, ви чуєте, що це за звуки? (вихователь звертає увагу на сніжинку) 

– Подивіться,  мабуть сильний, зимовий вітер приніс нам чарівну сніжинку в групу, яка вона? (Діти підбирають прикметники)

– Але дивіться, на ній щось написано, якесь послання:

Послання на сніжинці: Доброго ранку малята!

Пишуть вам мешканці Фіолетового лісу.

В нас трапилась біда, злий чарівник зачаклував Фіолетовий ліс, стало сумно, все переплуталось.

Звільнити ліс від злих чар та подолати всі перешкоди зможуть тільки розумні та чемні діти.  Ми чекаємо на Вас!

  — Ну, що, допоможемо мешканцям Фіолетового лісу? (Так!)

— Але  нас  чекають добрі справи та далека подорож.

– Як туди потрапити? (відповіді дітей)

У Фіолетовий ліс ми підемо,

Де тільки чудеса живуть.

Перешкоди всі здолаємо,

Що ж вирушаймо в добру путь!

— А я  вам пропоную сьогодні  відправитись на санчатах, стали в пари і поїхали! (звучить пісня «На санчатах»)

Звучить музика лісу. 

– Ось ми і у Фіолетовому лісі! (Всюди озираємося)

Ми не просто в ліс прийшли,

Ми відкрили в казку двері.

В  Фіолетовій країні нас чекають чудні звірі!

(Всі  разом): Здрастуй, ліс, дрімучий ліс!

Повний казок і чудес!

Хто в глуші твоїй таїться,

Що за звірі, що за птиці?

Все відкрий, не утаї,

Ти вже бачиш — ми свої!

2. Гра «Знайди будиночок для гномика»

(Чути звуки гномиків) 

— Подивіться,  нас зустрічають гномики. (Вихователь звертає увагу на кольорових гномиків).

– Ой, які вони гарні, але дуже засмучені, тому ,що всі будиночки переплутані і вони не можуть знайти свою домівку, давайте їм допоможемо. (Діти знаходять за кольором будиночки для кожного гномика).

– Давайте порахуємо гномиків кількісною, порядковою лічбою. (Діти рахують).

— Скільки  гномиків? (7).

— Скільки  будиночків? (рахують укр. та англ. мовами, стільки ж, порівну)

– Хто живе  у жовтому будиночку? Зеленому? Фіолетовому?..

(відповіді дітей,потім діти заплющують очі, вихователь прибирає по черзі гномиків, діти називають ім’я гномика якого не вистачає)

—  Ось ми з вами зробили першу добру справу  (звучить аудіо-запис «чарівної палички»)

– Ой , ви чуєте, злі чари   почали  зникати, гномики дуже задоволені, вони радіють і дякують вам за добру справу. А нам час вирушати далі.

Звучить аудіо запис звуки лісу. (діти під аудіо — запис виконують фізхвилинку у колі)

Тупотять маленькі ніжки,

Топчуть по снігу доріжки,

Рученята зігрівають,

Ось так спинки прогинають.

Із гори на санчатах,

Стрибнемо як кінгурята.

Пада, пада, пада сніг,

І лягає біля ніг.

Вітерець легкий літає,

І сніжинки підіймає

А тепер  на лижі стали,

І далі  в подорож помчали!

(Чути звук — Кар-Кар!)

— Діти, хто це ще нас зустрічає? (відповіді дітей)

― Так, це –  Карчик,  але подивіться,  який він засмучений, що ж сталося, він  грався і виклав гарні сніжинки,  але злий чарівник подув і  все  переплутав , треба йому допомогти і знову їх викласти за допомогою гри «Кольорові пелюстки». Ну що, зможемо допомогти?  (відповідь дітей).

3. Гра «Пелюстки»  

― Давайте спочатку викладемо пелюстки над ковриком по порядку за допомогою лічилочки: »Каждый охотник желает знать, где сидит фазан!». (на столах у дітей лежать коврики для викладання та кольорові пелюстки )

—  Добре, тепер покладіть по середині червону  пелюстку, над нею вгорі — синю, справа покладіть — жовту, зліва – фіолетову, між синьою та жовтою покладіть зелену, між жовтою та червоною – оранжеву.  Молодці! (звучить аудіо — запис «чарівної палички») 

— Ми впорались і зробили ще одну добру справу,  Карчик  вам дякує і пропонує погратися  в пальчикову гру із сніжинками:

4. Пальчикова гімнастика «Сніжиночка»:

Я —  зими дитинка,

Красуня — сніжинка.

Морозець, то мій татусь,

Дід Мороз, то мій дідусь,

Колисала мене віхола.

А зима на щічки — дихала

І тому така я гожа,

На матінку зиму схожа!

— А  нам час поспішати  далі, щось стало зимно, треба трішки зігрітися.

(діти встають із-за столів, виконують у колі гру)

5. Музично — ритмічна гра «А на вулиці мороз!»

―  Як гарно потанцювали, зігрілися, але нас чекають добрі справи, ходімо далі   (виглядаємо).

(Чути звук   таємничий)

— Ой , а це хто там заховався, та це ж малюк Гео, він ліпив сніговика, а злий чарівник здійняв хурделицю, все зруйнував, Гео злякався і заховався в сніжний намет, допоможемо йому все виправити? (Так!)

— Тож  давайте за допомогою гри «Ліхтарики» зліпимо нових сніговичків.

6. Гра «Ліхтарики» (діти із геометричних фігур складають сніговиків)

— Із яких фігур складаються  сніговики?  (кол, великих і малих, трикутників, прямокутників).

— Молодці!

(звучить аудіо — запис «чарівної палички» довгий звук) 

— Ми впорались і зробили останню  добру справу,   Гео та всі мешканці дякують вам, за те, що ви звільнили фіолетовий ліс від  чаклуна, все стало на свої місця, всі радіють і веселяться. В знак своєї вдячності мешканці фіолетового лісу приготували для нас гостинці.

— Ми дякуємо за гостинці, але  нам час повертатися в дитячий садок.                         – До побачення!  Давайте сядемо в  чарівний потяг і поїдемо (звучить аудіо-запис потяга).

– Ось ми і у групі.

Підсумок заняття:

― Діти, де ми сьогодні побували?

— Кого зустрічали, кому допомогли?

— Що найбільше вам сподобалось?

(відповіді дітей)

— Я впевнена, що зовсім скоро, ми знову поринемо у світ «фіолетового лісу», пам’ятайте, що тільки добро та добрі справи  роблять нас  чуйними, людяними та  завжди перемагають зло. А тепер давайте подаруємо  нашим гостям на згадку про подорож «смайлики — добринки», щоб добро було завжди у їхньому серці!

Автор: Зіміна Оксана Петрівна, вихователь Херсонського ясла — садка №64 Херсонської міської ради, м. Херсон, Україна.

Статья размещена в авторской редакции  

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2016 год

План конкурсов
для детей на 2016 год

Как разместить статью на сайте
и получить сертификат к аттестации?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *