Інтегроване заняття за методикою В.Воскобовича «Подорож на іменини до Жужі» (різновікова група для дітей середнього та молодшого віку)


Конспект заняття за методикою ВоскубовичаМета:

  • вчити дітей порівнювати групи предметів, розрізняти кількість предметів,
  • закріплювати поняття «Один-багато», «Порівну»,  вміння рахувати в межах семи кількісною та порядковою лічбою, розрізняти кольори (7 кольорів веселки),
  • продовжувати вчити дітей самостійно складати із квадратів Воскобовича  цукерки,
  • формувати вміння конструювати із геометричних фігур  букет квітів за допомогою гри «Фонарики»,
  • розвивати  логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння орієнтування на площині та в просторі, сенсорні, пізнавальні та конструктивні здібності, вміння порівнювати,
  • забезпечити емоційний комфорт за допомогою музики, ігор та сюрпризних моментів,
  • виховувати інтерес до занять, доброзичливість, почуття відповідальності, колективізму.

Матеріал: фланелеграф з декораціями «Фіолетового лісу», магнітофон, аудіо записи,скринька, лист, іграшка бджілка Жужа, ворон Карчик, ведмедик Мішек, кольорові гноми,  гра»Фонарики», квадрати Воскобовича, коврики для викладання,  гра «Пелюстки»,
кольоровий потяг.

Хід заняття

I.     Організаційний момент.

Психогімнастика:

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку у небі пташки

Доброго ранку тобі і мені!

II. Основна частина.

1.     Сюрпризний момент (стук в двері)

― Діти, послухайте, ви чуєте стук в двері. мабуть хтось прийшов? (Так). Зараз подивимось. (вихователь заносить конверт)

–Подивіться, що принесли для групи «Карамелька» (лист) , а ви хочете дізнатися, від кого? (Так)  Давайте його прочитаємо:

Лист: 

Доброго ранку, малята! Пише вам бджілка Жужа, сьогодні в мене День народження. Тож я запрошую розумних і допитливих у фіолетовий ліс.  Буду чекати на Вас!

― Ну що, ви хочете до бджілки Жужі? (Так).

-А на чому ми відправимось в подорож? (Відповіді дітей).

– Я вам пропоную вирушити на потязі. (на фланелеграфі)

1. Гра «Знайди вагончик для гномика» 

— Подивіться, нас вже чекає паравозик, але в нього не має вагончиків, давайте їх викладемо за кольорами веселки (Діти самостійно викладають).

– Давайте вагони порахуємо кількісною лічбою (1,2,3,4,5,6,7) а тепер  порядковою лічбою (перший, другий…) Скільки всього вагонів у потяга? (відповіді дітей — 7).

Вихователь звертає увагу на кольорових гномиків.

– Подивіться, мабуть, гномики  теж поспішають на іменини, але вони не знають де їх вагони, давайте їм допоможемо. (Діти знаходять за кольором вагончики для кожного гномика).

– Давайте порахуємо гномиків (Діти рахують).  

— Скільки  гномиків? (7)

— Скільки вагончиків? (стільки ж, порівну)

– Хто сидить у жовтому вагончику? Синьому? Червоному?…

(Відповіді дітей. Потім діти заплющують очі, вихователь прибирає по черзі гномиків, діти називають ім’я гномика якого не вистачає)

-Потяг готовий вирушати , стали один за одним і поїхали! (звучить аудіо  запис звуку потяга).

Звучить аудіо запис звуків лісу.

―  Ось ми і потрапили у фіолетовий ліс! (звучить звук рев ведмедя)

― Подивіться, нас зустрічає ведмедик Мішек, він теж збирається до Жужі , хоче подарувати їй цукерки, а як їх приготувати з меду не знає, допоможемо?

2. Гра «Чарівні квадрати»

— Давайте складемо цукерки за допомогою чарівних квадратів. (Діти сідають за столи  і складають цукерки). Давайте складемо солодкі цукерочки в скриньку, Мішек дуже задоволений, він дякує вам!

(Чути звук Кар-Кар!)

— Діти, хто це ще нас зустрічає? (відповіді дітей)

― Так, Карчик теж запрошений на День народження Жужі, але, подивіться, який він засмучений, що ж сталося? Він так поспішав, збирався, виклав гарний візерунок, але вітерець подув і всі пелюстки переплутались, треба йому допомогти і знову їх викласти за допомогою гри «Кольорові пелюстки».

– Ну , що зможемо допомогти? (відповідь дітей).

3. Гра «Пелюстки»  

― Давайте спочатку викладемо пелюстки над ковриком по порядку за допомогою лічилочки: «Каждый охотник желает знать, где сидит фазан!». (на столах у дітей лежать коврики для викладання та кольорові пелюстки)  

—  Добре, тепер покладіть по середині червону пелюстку, над нею вгорі — синю, під нею внизу жовту, у верхньому правому куточку оранжеву, у  верхньому лівому кутку зелену, у нижньому правому — блакитну, та у нижньому лівому – фіолетову. Молодці! Карчик  вам дякує, а нам час поспішати  до Жужі.

(діти встають із-за столів , під аудіо запис виконують фізхвилинку у колі)

По рівненькій доріжці,

Крокують наші ніжки,

Через ямку – скік,

Через калюжу — плиг,

Бух, присіли,

Йшли ми йшли, на поляну ми прийшли!

― Ой, я вже бачу де живе Жужа!  (виглядаємо).

– Але ми так поспішали, що і самі забули про подарунок! Що ж робити? Що можна їй подарувати? (відповіді дітей).

—  Жужа дуже любить квіти, давайте складемо їй гарний букет за допомогою гри «Ліхтарики». (Звучить музика, діти викладають букет на коврику).

– А з яких геометричних фігур складається наш букет? (відповіді дітей).

Пальчикова гімнастика «Квітка»

Ось чарівні квіти,

Розпускають пелюстки,

Вітерець трішки подув,

Пелюстки ледь похитнув.

Наші гарні квіти, закривають пелюстки,

Тихо засинають, голівками хитають!

Чути звук жужіння бджілки.

― А ось  і Жужа!

Жужа: ― Вітаю вас, мої любі гості! Я рада вас бачити!   (Діти  вітаються)

–Доброго ранку Жужа!  З Днем народження тебе вітаємо!

Діти передають по колу іграшку Жужу і говорять їй свої побажання.

Жужа: ― Дякую за такі добрі слова, запрошую вас зі мною потанцювати!

Танок дітей  із Жужею

Жужа: — Дякую за веселий танок, подарунки, я  на вас так чекала, і смачні  солодкі дарунки припасла, пригощайтеся! (дає кошик із солодощами)

— Дякуємо тобі за гостинці, але нам час повертатися у дитячий садок.

― До побачення,  Жужа!

― А ми знову сідаємо в потяг (звучить аудіо-запис потягу)

Підсумок заняття:

― Діти, де ми сьогодні побували?

— Кого зустрічали, кому допомогли?

— Що найбільше вам сподобалось?

(відповіді дітей)

— А зараз підемо пригощатися солодкими дарунками!

Автор: Зіміна Оксана Петрівна, вихователь Херсонського ясла — садка №64 Херсонської міської ради, м. Херсон, Україна.

Статья размещена в авторской редакции  

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2016 год

План конкурсов
для детей на 2016 год

Как разместить статью на сайте
и получить сертификат к аттестации?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *