Комплексне заняття для старшої групи «Супермаркет»

Комплексні заняття для старшої групиМета: закріпляти знання лікарських рослин, їх користь; правила спілкування з тваринами; знання побутової техніки, правила безпеки; вчити складати загадки; розвивати логічне мислення; закріпляти знання дітей про послідовність процесу купівлі — продажу за допомогою пластикової картки; виховувати любов до праці робітників торгівлі.




Хід заняття

─ Діти, давайте привітаємось з гостями. Добре!

─ А зараз подивиться, що в мене в руці (картка). Так, пластикова картка. Хто знає для чого вона потрібна? (Відповіді дітей…)

─ Сьогодні ми з нею будемо  подорожувати по Супермаркету. Хто знає, що таке супермаркет? (…) Так! Це такий магазин, який об’єднує в одне ціле багато магазинів. А хто працює в Супермаркеті? (охорона, касир, прибиральниця, продавець, директор, вантажники). Молодці!

Ну що ж, пішли в Супермаркет, а платити за покупки нам допоможе ця пластикова картка. Ми з вами підійшли до першого відділу. Прочитайте його назву –

«Іграшки»

─ Подивиться, як тут багато іграшок! Що вам більше сподобалось? (…) Ну, все купувати ми не будемо. А купимо ми ось цього котика і песика. Вони такі милі. Вам подобаються вони?

Комплексні заняття для старшої групи

А ви знаєте про них віршики?

Коли киця любить, а коли сердиться

Киця любить, як по спинці

Гладжу киценьку свою,

Як дарує їй гостинці,

Кашку, молочко даю.

Киця сердиться на мене,

Як смикну її за хвіст:

Очі робляться зелені,

І не п’є тоді й не їсть.

                                Марія Познанська

Наш песик

Чорні очі, чорна спина,

Чорні вуха, чорний ніс –

Отаким його в хустинці

Нам дідусь колись приніс.

Нам приніс, подарував.

І Сірком його назвав.

Ріс і виріс славний пес.

Знає люд його у весь.

                                Леонід Полтава

─ Молодці! Гарні віршики! Це іграшкові тварини. Кладемо їх у кошик.

─ А спілкування з живими тваринами приємне, цікаве і навіть необхідне людям. Але воно може бути й небезпечним. Давайте згадаємо деякі правила. Хто нагадає нам? (Діти розповідають правила спілкування з тваринами).

Як треба поводитись з собакою

  • Ніколи не тікай від нього – пес може подумати, що тебе треба ловити і кинеться за тобою; якщо ти боїшся собаки, не показуй йому цього, собака не любить боягузів і може вкусити тебе;
  • Як що ти хочеш погладити чужого собаку, запитай дозволу її хазяїна, не годуй чужих собак і не чіпай їх під час їжі або сну;
  • Ніколи не давай собаці їжі з рук; на вулицях бігає чимало безпритульних собак. Вони бувають хворі і злі, не зачіпай їх, вони можуть покусати тебе;
  • Як що тебе вкусила собака, одразу скажи батькам. Після кожного спілкування мий руки з милом.

Як треба поводитися з котами

  • Не можна тягати кота за вуса і хвіст;
  • Гладити проти хутра;
  • Наступати на лапки;
  • Не можна брати у ліжко, на ньому можуть бути різні комахи, які небезпечні для здоров’я;
  • Після спілкування з котами треба мити руки з милом.

─ Тепер ви знаєте, як треба поводитись з тваринами. Ну, а як вас вкусила собака, чи подряпала кішечка, що ви будете робити? (Сказати батькам).

─ У кого з вас є в дома тварини? Ви з ними граєтесь? Покажіть, як?

Фізхвилинка «Пограємось з тваринками»

─ Я, бачу, що ви любите гратися з тваринами. Але давайте продовжимо подорож по Супермаркету. Прочитайте, як називається другий відділ? (Діти читають).

«Побутова техніка»

─ Подивиться уважно і скажіть мені, що об’єднує всі ці товари? (вони небезпечні, діти відповідають чому вони небезпечні).

─ Зверніть увагу! Тут проводять якусь акцію. Давайте ми запитаємо у продавця відділу про умови акції. Треба пригадати загадки про предмети побутової техніки. (праска, фен, пилосос, комп’ютер, телефон, телевізор, електрочайник).

Подорож по супермаркету

─ Молодці! Багато ви знаєте загадок про техніку. Діти, а що б ви тут купили? (нічого, бо це товари для дорослих). (Дітям по акції дали в подарунок сабвуфер з флешкою).

Ви, молодці! Продовжуємо подорож. Третій відділ (читаємо) –

«Овочі та фрукти»

Діти вибирають овочі та фрукти за бажанням і кладуть в кошик.

І читають назву четвертого відділу

«Аптека»

─ Що продають в аптеці? (…) Кому їх продають? (…) Звертаю вашу увагу на полицю з цілющими чаями. Вибираємо чай.

Йдемо до каси.

─ Діти, а є в нас гроші?(ні) А чим ми будемо платити? (Карткою).

Подорож по супермаркету

─ Діти у кожному Супермаркеті є кафе або бар. Є і у цьому, ми можемо до нього завітати, трошки відпочити та посмакувати цілющими чаями. Але спочатку давайте прочитаємо його назву:

 «Мислинка – вітамінка»

─ Щоб зайти до кафе, треба виконати деякі завдання. (Дівчата працюють з картками – відбирають лікарські рослини від застуди й кашлю).

Подорож по супермаркету

 А ви, хлопці, відповідайте на бліц-питання:

1.     На якій рослині гадають дівчата? (ромашка)

2.     Яке дерево має солодкий сік? (береза)

3.     У якої рослини листя з однієї сторони м’які і пухнасті, а з другої – холодні? (мати-й-мачуха)

4.   В назвах яких рослин згадується найдорожча людина? (материнка, мати-й-мачуха)

5.     Якою рослиною можна і лікувати і наказати? (кропива)

Хлопці по черзі відповідають і проходять у фітобар. Дівчата показують відібрані картки і розповідають про цілющі рослини. І теж заходять у фітобар.

На кожному столі лежить меню. Діти замовляють напої або чаї з меню. А поки помічник вихователя виконує ці замовлення, діти розповідають про ті овочі та фрукти, які придбали в магазині.

Помічник вихователя приносить напої і оголошує, що діти получають ще й бонус від фітобара – печиво.

─ Сьогодні ми з вами подорожували по Супермаркету, виконували завдання, вигравали призи. І я за ваші мислинки даю по вітамінці. Не хворійте!!!

Автор: Гульчак Зоя Олександрівна, вихователь дошкільного закладу  № 88 «Катюша», м. Краматорськ, Україна.

Статья размещена в авторской редакции

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *