Конспект інтегрованого заняття «Пісочна країна»

konspekt-kompleksnogo-zanyattya-v-starshij-grupi-kafe-zoloti-koloski (8)Мета: систематизувати знания дітей про пісок та його властивості. Розвивати життєву компетентність, уміння висловлювати власну думку, аргументувати відповідь на основі набутих знань. Закріпити навички поскладового читання, вміння складати розповідь за картинкою. Удосконалювати вміння проводити дослідницьку діяльність. Розвивати творче мислення, координацию та дрібну моторику. Виховувати почуття взаємодопомоги, позитивне ставлення до об’єктів природи.
Матеріали: картки із зображенням речей, які асоціюються з піском, лупи, склянки, контейнери з піском, матеріали для ручної праці.

Хід   заняття

Діти заходять до групи, вітаються з гостями.

Вихователь: (діти стоять) Діти, подивіться, який чудовий дитячий журнал я купила. Мені розповіли, що в ньому завжди цікавий матеріал для дітей і багато завдань. Подивимось? (розгортає, порожні сторінки, тільки назви рубрік написані). Оце так, продали журнал без інформації. Що робити?(відповіді) А давайте зателефонуємо в редакцію. (дивиться номер на журналі і дзвонить) Діти, редактор попросила вас допомогти скласти наступний номер. Згодні допомогти?

Тема номеру — ПІСОК. Ми з вами багато знаємо про пісок і нам є чим поділитися з іншими дітьми. До кожної з названих в журналі рубрік ми повинні підібрати матеріал. А як же матеріал потрапить до редакції? (поштою, потягом з провідником, по інтернету) Добре, ми з вами будемо фотографувати всі сторінки і відправимо по інтернету.

Перша рубріка називаеться «Розгадайка».

Як ви гадаете, що можна помістити на цю сторінку? (відповіді) Я пропоную вам скласти асоціативну карту. Оберіть кожен картинку, яка на вашу думку пов’язана з піском і доведіть цю думку. (Діти вибирають картинки: ялинка, кішка, будинок, годинник, пляж, море, екскаватор, м’яч… і прикріплюють на сторінку, пояснюючи зв’язок з піском) Молодці, одна сторінка вже готова. Андрійко, сфотографуй, будь-ласка.

Друга рубріка називаеться «Пізнайко».

(Діти сідають у коло по-турецьки) На цій сторінці треба видати цікаву інформаціюю про користь   та   використання піску. Як же ми з вами   напишемо   цю інформацію? (діти вирішують проблемне питания) Можна записати на диктофон і відправити в редакцію по інтернету.

Зможете, як справжні  журналісти скласти репортаж? (Відповідь  дітей) Тоді отримуйте завдання.    (На столі лежать   різні   речі ) Якщо вам   щось потрібно   для   відповіді, скористуйтеся.

konspekt-kompleksnogo-zanyattya-v-starshij-grupi-kafe-zoloti-koloski (5)Таблиця з сюжетними картинками на кожну дитину,  складають   невеличку розповідь про:

 • пустелю;
 • цеглу;
 • скло, фарфор;
 • гасіння пожежі;
 • страусів;
 • посадку квітів;
 • прогрівання носу, ходіння по гарячому піску;
 • посипати доріжки взимку;
 • пісочний годинник;
 • скульптури з піску;
 • для того, щоб прикрасити дім;
 • оздоровчі властивості піску, вихователь пропонує дітям покласти мішечок з піском на голову для корекції постави, (діти ідуть, промовляючи віршик).

Друга    сторінка   готова. Багато    цікавої    інформації    ви    розповіли. Відправимо голосовий лист.

Наступна рубріка «Дослідники» (діти сідають за столи)

Ми з вами знаємо, що пісок буває різних видів і використовують його по-різному. За допомогою чого ми з вами можемо з’ясувати якість піску? (лупи, ситечка…)

Проводяться досліди з піском: діти розбиваються на групи, проводять експериментальну роботу і шукають картинки, які б відповідали даному виду піску (для пісочниці, для будівництва, для тварин).

konspekt-kompleksnogo-zanyattya-v-starshij-grupi-kafe-zoloti-koloski (6)В одну склянку насипали цукор — чого це цукор потрапив до столу? Діти повинні аргументовано довести який пісок використовують для чого.

Всі групи виконали завдання, а тепер для журналу треба скласти разом схему на папері (з’єднати картинку і колір піску, а цукор з чашкою — щоб інші діти, які будуть читати журнал розгадали загадку).

Молодці! Редактор буде дуже задоволений вашою роботою.

Наступна рубріка  «Школа безпеки»

konspekt-kompleksnogo-zanyattya-v-starshij-grupi-kafe-zoloti-koloski (7)Вихователь: Ми з вами говорили, яку користь приносить пісок людям. А бувае від піску шкода? (відповіді). Багато людей не знають, як поводити себе під час піщаної бурі. Давайте допоможемо. Придумайте знак, який би попереджував людей про небезпеку в пустелі, на пляжі, в пісочниці. (діти на колінах викладають знаки на підлозі)

Зараз і я покажу вам, як виникає буря. (у великій склянці сильним потоком повітря піднімає пісок, знаходить клаптик чарівної хустинки)                 

Вихователь: Діти, дивіться, чарівна хустинка і я знаю, що вона може наділяти дітей творчими здібностями та талантами. (діти присідають в колі, вихователь накриває їх великою хустиною і проводить тренінг ситуації успіху, на столах з’являються матеріали для ручної праці з піском).

Наступна рубріка «Саморобкин».

Покажемо, як ми вміємо прикрашати оселю за допомогою декоративних склянок з кольоровим піском? Сфотографуємо процес роботи і відправимо по електронній пошті.

konspekt-kompleksnogo-zanyattya-v-starshij-grupi-kafe-zoloti-koloski (8)(Діти сідаютъ за столи і творять шедеври)

Які чудові у вас роботи вийшли! Як би ви могли використати їх? (подарити, прикрасити дім)

Молодці! Сфотографуємо баночки і підійдемо до Лариси Олександрівни. (Діти ідуть і звертаються до музичного керівника, яка сидить за комп’ютером і просять відправити електронний лист, проглядають файли і згадують всі етапи заняття).

Підсумок, що зробили. Лариса Олександрівна відправляє листа і отримує відповідь від редакції: «Дякую вам, діти, за допомогу! Дарую вам музичний подарунок». Діти співають і танцюють.

Автор: Трунова Наталія Анатоліївна, вихователь дошкільного закладу  № 88 «Катюша», м. Краматорськ, Україна.

Статья размещена в авторской редакции

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *