Конспект заняття з математики у старшій группі дошкільного віку «Зоопарк»


Математичне заняття у зоопарку старша групаМета: закріплення матеріалу — кількісна та порядкова лічба,  цифри, геометричні фігури, величина.

Задачі: продовжувати навчати дітей розрізняти геометричні фігури, закріпити характерні особливості геометричних фігур. Вправляти в кількісній та порядковій лічбі, вмінні позначати результат відповідною цифрою. Закріпити поняття про величину, вміння порівнювати предмети за висотою, шириною, товщиною зорово. Формувати самостійність у пошуках відповідей. Розвивати мовлення, увагу, пам’ять, логічне мислення, окомір. Виховувати доброзичливе відношення  до  мешканців зоопарку,  культуру поведінки. Сприяти розвитку інтересу дітей до математичних дій.

Материал: картки — цифри (від 1 до 6), набір геометричних фігур, олівці, картки- завдання, набір карток «Мешканці жарких країн», чудова торбинка, м’яч.

Хід заняття:

1. Організаційний  момент

Треба разом привітатись:

Дружно й весело сказати:

Добрий день. Добрий день.

Вправо, вліво повернутись.

Один одному всміхнутись.

Добрий день. Добрий день.

Як вас, друзі, всіх багато

Синьооких і чорнявих,

Карооких і білявих,

І високих, і низеньких,

І товстеньких, і худеньких…

Всіх вас рада привітати

І найкраще побажати — Добрий день!

2. Актуалізація знань. Кількісна та порядкова лічба

— Малята, ви  ходили до зоопарку? Кого там бачили? Бажаєте туда потрапити ще раз?

— До зоопарку далеко на чому можна туди доїхати? (на автомобілі, потягом, автобусом, тролейбусом…)

— Ви зараз це дізнаєтесь, виконавши перше завдання.

Ігрова вправа “З’єднай цфри в порядку зростання” (картка-завдання: з’єднати цифри від 1 до 6)

Математичне заняття у зоопарку старша група

— На чому ми подорожуємо до зоопарку ? (на автобусі)

— Діти, в автобусі нам треба сісти парами, підкажіть мені це як? (по 2 дитини)

Дидактична гра «Знайди пару» (гра проводиться 2-3 рази)

Половина карток з  намальованою кількістю предметів від 1 до 6, а друга — картки з цифрами лежать на килимку.Під музику діти рухаються по колу, коли музика зупинилась, розбирають картки, знаходять пару.

  • Пари готові, можна вирушати в дорогу

3. Фізкультхвилинка “Бі-біка поїхали” (рухи виконують згідно змісту  тексту під музичний супровід)

Колесики, колесики

Та красивый руль

Двірники працюють

Водичка ллє буль-буль

Вмикаємо запалення

І лівий поворот

На карті відстань  дальня

Поїхали — вперед!

Поки ми їдемо,  пограємо в гру.

Гра «Інтелектуальний теніс» (діти в колі, кидаю по черзі м’яча з запитанням до кожної дитини)

— Скільки горіхів в пустій  склянці ?

— Скільки вух у двух зайців?

— Скільки у кімнаті  кутів?

— Який день йде за понеділком?

— Коли ведмідь будує сою барлогу на дереві?

— Скільки днів у тижні?

— Сьогодні випав сніг,навіть прийшла зима?

— Скільки хвостів у двух котів?

— Чого на полі  більше -висильків чи квітів?

— Знесла качечка яєчко, хто вилупитться півник чи курочка?

— Приїхали до зоопарку. Давайте згадаємо правила поведінки в зоопарку. (Говорити спокійно, не кричати; не бігати, не відходити від дорослих; не годувати тварин, не гладити)

(На дошці розташовані малюнки звірі  жарких країн в клітках)

  • Яких звірів ви бачите? (називають тварин.)
  •  Де вони мешкають? (це тварини жарких країн, мешкають в Африці).
  • Де утримують їх  у  зоопарке? (в клітках). Чому?
  • гра “Порахуйте  тварин”
  • Скільки їх всього? (9)
  • Скільки птахів? (4)
  • Скільки звірів? (5 )Кого більше? (звірів)  На скільки?(на 1)

— Діти, клітки раніше були пронумеровані, так легше рахувати і доглядати за тваринами. Номери загубились. Як ми можемо допомогти працівникам зоопарку?(відповіді дітей)

Ігрова вправа “Знайди  по порядку” (педагог називає тварину,діти  знаходять її порядковий номер,позначають  карткою з цифрою)

4. Геометричні фігури.

— Діти, звірі зголодніли, їх треба годувати, але клітки закриті, щоб  їх відкрити, треба  уважно подивитися на клітки і визначити які геометричні фігури  в них сховались? (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, овал, багатокутник)

— Якщо ви вправно підберите  ключ-фігуру до  клітки звірі будуть нагодовані.

Дидактична гра «Чудова  торбинка». (навпомацки знайти і назвати особливості геометричних фігур (коло, квадрат, прямокутник, трикутник, овал, багатокутник).

— Діти,подивіться який незвичайний слон. Чому він незвичайний? (складається з геометричних фігур)

— Назвіть на яку  фігуру схожа голова? Тулуб, ноги?…

5. Пальчикова гімнастика  «В жарких країнах»

Якщо в жарку країну                Стискати — розтискати пальці в кулак.

Випадково я потраплю,

То побачу там шакала,          З’єднати всі пальці обох рук, утворюючи «бінокль»,                                                                          піднести до очей.

Кенгуру, гіппопотама,       Розгинаємо по черзі пальці, починаючи з великого правої  руки

Мавпу, тигра, льва,

Крокодила і  слона.

Ще  у смужечку конячку

Зеброй зветься не інакше

Гарно в цій країні їм         пальці зігнути в кулак, великий  підняти  в верх, руки вперед

Не буває  сніжних зим.                    розвести руки в сторони.

Д/в «Знайди частини слона» (закрасити тільки ті геометричні фігури з яких складається слон)

Математичне заняття у зоопарку старша група

6. Величина  (високий, низький, ще нижчий)

Д/в «Хто в якому   будинку  мешкає?»  (з’єднати будинок із звірятком)

Математичне заняття у зоопарку старша група

— Назови тварин?

— Хто з них  високий?

— Що можна сказати про крокодила.

— Розкажи,  який він за розміром?

— Якого розміру бегемот?

7. Підсумок заняття.

Ось  і  вечір наступає

Зоопарк наш засинає.

Нам вертатись вже пора

Збирайтесь біля мене, дітвора.

Сідайте в автобус, поїхали.

Фізкультхвилинка “Бі-біка поїхали”

 — Діти, де ми  з вами побували?

 — Яких  звірів  побачили? Скільки їх було у клітках?

 — Чи всі з вас  впорались с завданнями?

 — Яке завдання було цікавим?

 — Яке завдання вам було важко виконати? Чому?

Автор: Кальченко Вікторія Борисівна, керівник гуртка математики для дітей дошкільного віку Бахмутського міського центру дітей та юнацтва, школа-студія “Ліра”, м. Бахмут, Донецька область, Україна.

Статья размещена в авторской редакции

ПЛАН
проведения конкурсов для педагогов
на 2016 год

План конкурсов
для детей на 2016 год

Как разместить статью на сайте
и получить сертификат к аттестации?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *